Aktualności Najnowsze informacje

Już 3 grudnia kolejna edycja CODE{sun}DAY- warsztatów dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem.

Już 3 grudnia kolejna edycja CODE{sun}DAY- warsztatów dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem.

Branża IT cieszy się ogromną popularnością, jednak nadal wiele osób zastanawia się, od czego zacząć, by w przyszłości móc starać się o pracę jako programist(k)a czy tester(ka). CODE{sun}DAY, którego organizatorem jest Fundacja CODE:ME, wychodzi naprzeciw tym obawom i zachęca do zrobienia swojego pierwszego kroku w świecie IT.

Często dostajemy zapytania od osób, które chciałyby zacząć programować, czy się do tego „nadają” albo od czego mają zacząć. CODE{sun}DAY przygotowaliśmy specjalnie z myślą o nich i był to strzał w dziesiątkę. To już siódma edycja, a liczba zainteresowanych, aplikujących o udział w warsztatach, za każdym razem jest dla nas zaskoczeniem. - mówi Marcin Młyński, prezes Fundacji CODE:ME

Tym razem uczestnicy podczas zapisów będą mieli do wyboru jeden z trzech warsztatów softwarowych. Przyszli programiści zmierzą się z pisaniem swoich (niejednokrotnie) pierwszych w życiu aplikacji w dwóch językach: Javie i C#. Trzecią grupą niedzielnych koderów będą stanowić testerzy, który dowiedzą się, jak wygląda testowanie aplikacji z prawdziwego zdarzenia.

Zadowolenie uczestników poprzednich edycji dodaje nam energii do tworzenia kolejnych, a  ta zbliżająca się będzie już 7. Bardzo często uczestników warsztatów spotykam później na kursie. Oczywiście jednodniowe szkolenie nie zrobi z nikogo programisty z krwi i kości, ale często jest dużym bodźcem do rozpoczęcia kursu i dobrą próbą sił przed decyzją, w którą stronę pójść – dodaje Paweł Apanasewicz, trener i współzałożyciel Fundacji CODE:ME oraz współwłaściciel Horde Technology, trójmiejskiej firmy działającej w branży IT.

CODE{sun}DAY to jednak nie tylko całodzienne programowanie, próby sił i pierwszy krok przed podjęciem ważnej życiowej decyzji. To także świetna zabawa w kreatywny i produktywny sposób i okazja do poznania wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nie pozostaje więc nic innego, jak słać zgłoszenie i trzymać kciuki!

 

 

Koszt:            20 zł

Kiedy:            niedziela, 03.12.2017 roku
                        rejestracja uczestników: 9:30
                        warsztaty: 10:00 - 18:00

Gdzie:            Hackerspace Trójmiasto,
                        ul. Wojska Polskiego 41, Gdańsk

Więcej informacji i zapisy* na: http://codeme.pl/sunday/gdansk/

*Zapisy trwają do piątku (24.11.2017)

 

 
 
 
 
 
PROJEKT FINANSOWANY W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Program regionalny Pomorskie w Unii Unia Europejska
 

Zapisz się do newslettera

wyślij

 

Masz pytanie, napisz do nas

wyślij