Aktualności Najnowsze informacje

O automatycznym rozliczaniu PIT-ów, drogach i kościerskiej przedsiębiorczości... Audycja "Ludzie i pieniądze"

Dnia 29 maja, odbyła się audycja „Ludzie i pieniądze” w Radio Gdańsk. Gośćmi Iwony Wysockiej byli Jarosław Kołodziejski- dyrektor browaru w Kościerzynie, Damian Mucha – prezes Pomorskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Zbigniew Jarecki- prezes Kaszubskiego Związku Pracodawców. 

W trakcie trwania programu poruszona została kwestia automatycznego rozliczania PIT-ów, którą w przyszłym roku wprowadzi Ministerstwo Finansów. Rozmówcy odnieśli się do pomysłu pozytywnie. Jedyny minus dostrzegł dyrektor browaru kościerskiego, który zauważył że sytuacja może się skomplikować kiedy ktoś będzie chciał skorzystać z jakiś ulg, a nie zdąży rozliczyć ich do 30 kwietnia, wtedy PIT zostanie wysłany z automatu i konieczna będzie interwencja.

Kolejnym poruszonym tematem, była dostępność komunikacyjna Kościerzyny oraz kwestia modernizacji traktów komunikacyjnych w kierunku środkowo-zachodniej Polski, a w szczególności przebudowy dróg nr 221 i 235. Zbigniew Jarecki mówił o konieczności rozwoju kolei oraz dróg w sposób równomierny. Z kolei Prezes Pomorskiego Inkubatora Przedsiębiorczości zwrócił uwagę że istotny wzrost gospodarczy generuje konkretne potrzeby związane z ruchem, w związku z czym istotne jest inwestowanie w infrastrukturę.

W trakcie trwania audycji rozmawiano również o przedsiębiorczości. Pan Damian Mucha, który zarządza fundacją wspierającą przedsiębiorczość mówił o tym, że jako Kaszubski Inkubator staramy się tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju nowopowstałych firm. W tym celu współpracujemy z miastem, gminą oraz powiatem. Zaznaczył, że naszą ambicją jest pomoc odważnym, młodym ludziom. Zwrócił uwagę, że należy zacząć myśleć o przedsiębiorczości już w szkole podstawowej,

Zbigniew Jarecki pochwalił się, że Kaszubski Związek Pracodawców również współpracuje z samorządami oraz organizuje przedsięwzięcia mające na celu rozwój przedsiębiorczości. Kaszubski Związek Pracodawców organizował między innymi konferencje dotyczące zatrudniania cudzoziemców oraz kilka szkoleń związanych z RODO.

Na koniec została poruszona kwestia unijnego zakazu sprzedaży gorszych produktów do krajów Europy Środkowowschodniej. Wszyscy rozmówcy byli jednogłośni w tej sprawie i zgodzili się, że taki przepis powinien zostać wprowadzony.

 

Link do audycji: https://radiogdansk.pl/audycje-rg/ludzie-i-pieniadze/item/77487-ministerstwo-finansow-przygotowuje-nowa-usluge-to-moze-byc-hit-dla-podatnika

 
 
 
 
 
PROJEKT FINANSOWANY W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Program regionalny Pomorskie w Unii Unia Europejska
 

Zapisz się do newslettera

wyślij

 

Masz pytanie, napisz do nas

wyślij