Aktualności Najnowsze informacje

Pomysł na przedsiębiorczość młodzieży w powiecie kościerskim

Pomorski Inkubator Przedsiębiorczości w Kościerzynie inicjuje nowy program w zakresie przedsiębiorczości skierowanej do młodzieży VII i wkrótce VIII klas szkół podstawowych.

Będąc gościem Konwentu Wójtów Powiatu Kościerskiego dnia 07 marca br. zaprezentowaliśmy pomysł dodatkowego wsparcia i zajęć w obszarze rynku pracy, edukacji ekonomicznej oraz przede wszystkim przedsiębiorczości.

Badanie predyspozycji, spotkania z pracodawcami, znaczenie świadomych postaw konsumenckich w zderzeniu z deficytem wiedzy w zakresie oferty dalszej edukacji i późniejszej ścieżki zawodowej powinny przynieść wzrost świadomości młodzieży w tym obszarze, dać narzędzia Szkołom oraz zyskać wpływ na lokalny rynek pracy w powiecie. Pomysł spotkał się z zainteresowaniem zebranych i Inkubator rozpocznie szczegółowe prace nad programem - celem jego realizacji.

 
 
 
 
 
PROJEKT FINANSOWANY W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Program regionalny Pomorskie w Unii Unia Europejska
 

Zapisz się do newslettera

wyślij

 

Masz pytanie, napisz do nas

wyślij