Aktualności Najnowsze informacje

Spotkanie z ukraińskimi samorządowcami, przedsiębiorcami oraz działaczami społecznymi

Spotkanie z ukraińskimi samorządowcami, przedsiębiorcami oraz działaczami społecznymi

8 marca 2018 roku był wyjątkowy nie tylko ze względu na obchodzone tego dnia Święto Kobiet, ale również dlatego, że mieliśmy przyjemność gościć w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości grupę ukraińskich samorządowców, przedstawicieli towarzystw biznesowych oraz MŚP.

Wstępem do tego wydarzenia była wizyta w Urzędzie Miasta Kościerzyna, w którym to nasi sąsiedzi z zagranicy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje kościerski samorząd. W spotkaniu uczestniczył również Prezes Pomorskiego Inkubatora Przedsiębiorczości- Pan Damian Mucha.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, w którym  odbyła się konferencja dotycząca form wsparcia dla rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji zawodowej mieszkańców regionu. W jej trakcie została również przedstawiona działalność Kaszubskiego Funduszu Przedsiębiorczości, o której opowiedział Prezes tejże spółki- Pan Dariusz Kiedrowski.

Ponadto Pan Damian Mucha, który pełni również funkcję Członka Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, opowiedział o roli Izby i jej działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Na spotkaniu poruszone zostały kwestie związane ze wsparciem nowopowstałych przedsiębiorstw oraz mikro- i małych firm. Scharakteryzowano cele fundacji Pomorski Inkubator Przedsiębiorczości oraz korzyści wypływające ze współpracy z Inkubatorem.

O swojej działalności, jej rozwoju i współpracy z fundacją opowiedzieli również właściciele i przedstawiciele firm, mających swoją siedzibę w KIP. Słuchacze mieli okazję zapytać jak wygląda działalność Inkubatora z perspektywy najemcy.

Po części wykładowej nasi goście zostali oprowadzeni po budynku, a następnie mieli okazję zjeść obiad w Bistro Wenecja, które- jako firma inkubowana- również jest ulokowane w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Cieszymy się, że mogliśmy być współorganizatorami tego wydarzenia.

 

Galeria (zobacz również)

 
 
 
 
 
 
 
PROJEKT FINANSOWANY W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Program regionalny Pomorskie w Unii Unia Europejska
 

Zapisz się do newslettera

wyślij

 

Masz pytanie, napisz do nas

wyślij